KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9343122
*
nr 934 3122
Nils Wikberg
(1907-1971), Finland
Akvarell, Nils Wikberg (1907-1971), 1937, 24x26
Nils Wikberg, finländsk målare född 1907, död 1971.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:01:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 15:59:08
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland finländsk konst finländsk konstnär finländska konstnärer finska konstnärer nils wikberg norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:49
*
Nils Wikberg
Nils Wikberg, finländsk målare född 1907, död 1971.
Läs mer om e-auktion
nr 934 3122
Nils Wikberg
(1907-1971), Finland
Akvarell, Nils Wikberg (1907-1971), 1937, 24x26
Nils Wikberg, finländsk målare född 1907, död 1971.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 15:59:08 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland finländsk konst finländsk konstnär finländska konstnärer finska konstnärer nils wikberg norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:49 -
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:49